טכניקות לשיפור מיומנות קריאה – סדנה

כמורים להוראה מתקנת/מותאמת ו/או מטפלים בקשיי למידה חשוב לנו להכיר וללמוד טכניקות מהירות ומצויינות לשיפור הקריאה אצל ילדים ובכלל.

לקינסיולוגיה חינוכית והתפתחותית ישנן טכניקות חכמות וקלות לעשייה לשיפור הקריאה, הנקראות "תרגילי מוח" ו"מעגלי ראייה, ובנוסף לקינסיולוגיה התפתחותית יש את "מבט על עיוורון מילים" טכניקות אלו מושתתות על  תנועה והמשפיעות על מערכת מוח-גוף ברובד הפיזי, הרגשי והמנטאלי. הן באות לידי ביטוי בשיפור הקריאה בקול ובשקט, בביטחון של הקורא, באמון ביכולות שלו ומעבר לכך. את השיפור בקריאה יתכן ונוכל לראות כבר במפגשים הראשוניים וברוב המקרים לאחר ארבעה עש שישה מפגשים הקריאה של הילד תהיה הרבה יותר ברורה ורציפה.

הגישה הקינסיולוגית שונה ודומה בהתייחסותה למקור הקושי בקריאה ובכלל ולכן הטכניקות לשיפור הקריאה מתייחסות לשחרור שרירים באיברים שונים בגוף המשפיעים על תפקוד מערכת הלמידה. זו עוד דרך להתבונן על הקשיים הנוצרים בתהליכי למידה.

קינסיולוגיה חינוכית, תרגילי מוח ומעגלי ראייה פותחו ע"י דר' פול דניסון ורעייתו ג'ייל. דר' פול דניסון היה דיסלקט, כבד ראייה וכבד פה, הוא מצא שישנה חשיבות גדולה בתנועה צורך ולמידה ובילדותו נשלח ללמוד בלט.

 

מה תלמד בסדנה:

תרגילים ל:

  • אינטגרציה בין שני צידי המוח וערוצי הלמידה – חזותי, שמיעתי, מילולי ותנועתי
  • שחרור שרירי עיניים
  • ראייה נינוחה וממוקדת
  • מיקוד ובהירות ראייה
  • מיומנות חציית קו האמצע
  • קריאה בקול ובשקט נטולת מתח
  • שחרור מתח רגשי ומנטאלי מקריאה
  • קואורדינציה

ומעבר לכך.

בסדנה נלמד ונתרגל "תרגילי מוח" ותרגילים הנקראים "מעגלי ראייה" מהקינסיולוגיה החינוכית וטכניקות מ"מבט על עיוורון מילים" מהקינסיולוגיה ההתפתחותית לשיפור הקריאה בקול ובשקט ולהבנת הנקרא.

 

למי מיועדת הסדנה:
הסדנה מיועדת למורים להוראה מותאמת/מתקנת ולמטפלים בקשיי למידה.

 

למה ללמוד אצלי

קינסיולוגיה היא הגישה המרכזית בקליניקה שלי, אני בעלת ניסיון רב שנים כמטפלת ומנחת סדנאות, בקליניקה טיפלתי בילדים רבים בהצלחה רבה ועזרתי להם לקרוא בקול, ברור ורציף. כמו כן עבדתי בבית הספר עם עשרים ילדים ועזרתי להם לשפר יכולות רבות בתחום הלמידה. בסדנה תקבלו דפי עבודה מסודרים וברורים הנוחים לעבודה בקליניקה, אני מדריכה של מרכז "שילובים" המרכז הישראלי לקינסיולוגיה.

 

" יעל, היה נהדר בעיניי, אני גם מתחברת לטכניקות האלו ומאוד מאמינה בהן, הן נותנות הסתכלות כוללת. את העברת את זה מרתק וענייני ומאוד ממוקד. נתת לי כלים מצויינים וחומרים. פשוט מדהים. התחלתי לעבוד עם תלמיד שלי עם הטכניקות והוא מאוד נהנה" א. מורה לחינוך מיוחד

"לאחר מספר מפגשים אצל יעל קניתי לבן שלי ספר עבה שהוא אוהב. לא ידעתי אם יסכים לקרוא בו, לשמחתי הוא שמח מאוד והתחיל לקרוא בספר. עד שהוא הגיע ליעל הוא התקשה מאוד לקרוא ולא הסכים לגעת בספר, כשהוא לקח את הספר וקרא בו הבנתי שהוא התגבר על ההתנגדות מלקרוא." אסתר (אמא של א. כיתה ד)

 

לפרטים והרשמה
צרו קשר בטלפון: 054-4652225
או לחצו כאן למילוי טופס "צרו עימי קשר" ואחזור אליכם בהקדם.

 

מתי היכן וכמה זמן?

הקורס מתקיים בקבוצות קטנות עד 4 משתתפים

ישנה אפשרות גם לקורס פרטני מותאם לזמן שלכם

מיקום: נתניה

משך הקורס: שעתיים

עלות: 360 ש"ח למשתתף

הסדנה מיועדת למורים להוראה מותאמת/מתקנת ולמטפלים בקשיי למידה.

 

מנחה – יעל שר
קינסיולוגית חינוכית והתפתחותית בכירה
מטפלת בכירה בשיטת אייפק

ניתן גם להתקשר אלי יעל שר – 054-465-2225

או לחצו כאן למילוי טופס "צרו עימי קשר" ואחזור אליכם בהקדם.

 

מאמרים נוספים בנושא זה: