שחרור מאמונות מגבילות

רבים מאיתנו אוחזים בדעות, אמונות, דפוסים והרגלים עליהם חונכנו או שראינו בסביבתנו והטמענו בתוכנו. הסיבות מדוע אנו אוחזים בכל אלו הן שונות מאדם לאדם. חלק מהאמונות משרתים אותנו לטוב, יש גם אמונות מגבילות, דפוסים והרגלים החוסמים אותנו מהחלקם יש לנו רווחים גם אם אין אנו מודעים לכך. האמונות המגבילות עלולות להיות נעוצות עמוק בתוכנו עד כדי כך שהם בולמות את התקדמותנו בחיים ואפילו פוגעות בגוף הפיזי שלנו מבלי שנזהה זאת.

 

הגישה הקינסיולוגית מתייחסת לכך שאנו חיים ונעים במשולש סגור שכל צלע מסמלת אספקט אחר מוח-גוף-נפש (מחשבה-תחושה-רגש). בין שלושת הצלעות האלו ישנה מערכת יחסי גומלין מהותית וישנה הבנה שכל צלע במשולש משפיעה על הצלעות האחרות ומתקיימת תקשורת מתמדת בין שלושתן. תנועה באחת מהצלעות תגרום לשינוי בשתיים האחרות וכך נוצר שינויי בכולן. כך אנו מבינים שישנה דלת שדרכה ניתן להיכנס וליצור שינויי ולשפר את איכות החיים.

כשאדם אוחז במחשבות, ברגשות ובתחושות שליליות ואינו מרפה מהן התחושות תשארנה. המשמעות שהגוף הפיזי יתחיל לסבול ולהיפך. אנו רוצים לחיות שמחים, בריאים ומשוחררים כדי להגיע לזאת עלינו לשחרר במה שאנו אוחזים.

 

מה הקשר בין שחרור מאמונות מגבילות והמעי הגס?

ברפואה הסינית מייחסים היבטים רגשיים ומנטאליים למרידיאנים (ערוצי אנרגיה) שחלקם קשורים לאיברי הגוף ולחלקם אין איבר. לכל מרידיאן יש את ההיבט הפיזי והקשר הרגשי והמנטאלי במצבים בהם הוא מאוזן או בחוסר איזון. בכתבה נעסוק במרידיאן המעי הגס שמילת המפתח שלו היא "שחרור". הוא אחראי על תהליכי שחרור. מבחינה פיזית המעי הגס אחראי על השלב האחרון בתהליך העיכול שחרור של הפסולת וספיגת מים משאריות המזון.

 

בהתייחסות שלנו לפסולת היא יכולה להיות פיזית, רגשית ומנטאלית שבאה לידי ביטוי בקושי לוותר על דעות קדומות, אמונות, רגשי אשמה, רכוש שאינו נחוץ, על מה שהיה בעבר המשפט שמלווה את המעי הגס "אני מרגיש קושי לשחרר את העבר" העבר שלנו הוא בלתי נפרד ממה שקורה לנו בהווה ככל שאנו אוחזים בו ומתקשים לשחרר רגשות, מחשבות ותחושות שהתלוו לחוויות שעברנו כך נוצרת תקיעות בין אם היא בקשיים במערכות יחסים, בלמידה, בקריירה וכמובן בגוף הפיזי כגון: עצירות, שלשול, כאבים בבטן, דלקות ומחלות במעיים, קושי להפריד בין העיקר לתפל, תקיעות בחיים ועוד.

 

בגישה הקינסיולוגית מאזנים את המערכת האנרגטית גם באמצעות "מגע בריאות" שפותחה מתוך הרפואה הסינית, תהליכי איזון הקשורים לחמשת האלמנטים לפי הרפואה הסינית, וטכניקות נוספות. אחת הטכניקות שאני אוהבת לשלב הוא דמיון פתוח בו המטופל נכנס לגופו לאיבר ומנהל שיח עם מה שהוא רואה בפנים.

הוא בחור צעיר שחווה קשיים רבים כבר בגיל קטן הוא מתקשה להניח למה שהיה. יש לו מודעות רבה ורצון עז לעשות שינוי אבל לפעמים הכאב כל כך עצום עד שאינו מסוגל להתמודד איתו.
לאחר שראיתי שהמעי הגס אינו מאוזן כבר מספר מפגשים הצעתי לו לשוחח איתו ולראות מה מתחולל בפנים לשמחתי הוא הסכים וזרם עם התהליך.

 

"יש בלאגן, חוסר רצון להיכנס לשם, פחד וכאב מציף אותי, זה חשוך ולא נעים, ישנו קול שמדבר אלי ואומר "אספת יותר מדי דברים עד שאי-אפשר לשחרר את הכל". אני מרגיש שרגשות אשמה מציפים אותי, והרגשה שחושך וקור מלווים אותי בפנים, יש קושי לעבור בתוך במעברים ולמיין את הטוב לצד הקשיים, הצבעים עכורים ורגשות של עצב ובושה מציפים אותי וכמו קורי עכביש ואבק עוטפים את מה שאספתי. שוב עולה קול מבפנים
האומר: "אני לא טוב בשינויים" "היכן יש צעקות אין לי מקום" "אם אעלם אף אחד לא ישים לב" "עדיף להסתיר את הזהות שלי כדי להתאים עצמי לאחרים" הקושי לראות את כל זאת מתחולל בפנים מעיק וגם קשה, תחושות ורגשות מתערבבים בתוכי"

לאחר הצפה של השיח עם המעי הגס ישנה הבנה מה מתחולל בגוף כיצד זה משפיע עלינו וישנו רצון לשינוי כשישנו רצון יכול להיות גם ריפוי המטופל בהסכמה לשחרר את כל מה שחוסם ומקשה עליו ולהחליף באמונות רגשות ותחושות חיוביות. בתהליך הריפוי אני משלבת ריפוי בצבע ובחירה של המטופל מה הוא רוצה להכניס לחייו במקום כגון: אופטימיות, אני יכול להיות מי שאני וכדומה. כשאנו משחררים את העבר אנו מפנים מקום לשינויים.

 

בקליניקה אני פוגשת מטופלים רבים שחוסר האיזון נמצא במרידיאן המעי הגס. אנו יכולים לשנות את המתחולל בפנים ולמנוע מחלות, קשיים או כל דבר אחר שמתפתח, כל שעלינו לעשות זה להתבונן בקשיים ולהבין שאפשר לחיות אחרת.

 

אם אתם חווים קשיים, מרגישים תקועים או כבר סובלים ממחלה במערכת העיכול צרו עימי קשר כבר עכשיו לשיחת ייעוץ ראשונית ללא כל התחייבות – 054-4652225

מאמרים נוספים בנושא זה: