שאלות ותשובות

הקינסיולוגיה איננה שיטת טיפול הידועה לקהל הרחב ולכן אני נתקלת לא אחת בשאלות על ידי מטופלים חדשים ומתעניינים. בחלק זה של האתר אשמח לחלוק איתכם תשובות לשאלות הנפוצות ביותר.

כמובן – אם יש לכם שאלה כלשהי אתם מוזמנים ללחוץ על הלינק שכאן ולשלוח אותה אלי ואחזור אליכם עם תשובה. וכמו תמיד, ניתן גם ליצור עימי קשר ישירות ללא כל התחייבות בטלפון –
054-4652225, אשמח לייעץ, לענות על שאלות פרטניות ולסייע גם לכם להגיע לאיכות חיים טובה יותר.

 

1. מה זה בדיקת שריר? ואיך זה עובד?

בדיקת שריר היא כלי למשוב / לתקשורת עם הגוף הבודק את טונוס השרירים ואת זרימת האנרגיה החשמלית אליהם. שני אלמנטים אלה משתנים בין מצבים שבהם האדם נמצא במתח כלשהו ובין מצבים שהאדם מרגיש משוחרר ממתח כלשהו.

לכן, בעזרת בדיקת שריר אפשר לזהות את תגובתו הגופנית/הרגשית של האדם הנבדק למצבי /מעוררי מתח. בדיקת שריר היא כלי העוקף את מערכות האמונות שלנו.

אחת מהנחות היסוד הבסיסיות של הקינסיולוגיה היא שהגוף זוכר הכל והגוף אינו משקר!

כל אירוע וכל דבר שאנו חווים נרשם בזיכרון התאי של הגוף, באמצעות בדיקת שריר, אנו מתחברים אל הלא-מודע אפשר גם לומר לאמת הפנימית של האדם ומזהים חסימות בגוף גם אם הם אינן ידועות לנו. היתרונות של בדיקת שריר הם ברמת הדיוק של המידע, בעקיפה של מערכת האמונות, הגעה לסיבת המתח במהירות, בבדיקה של אלרגיות מבלי להשתמש בשיטת הלמינציה-לנסות ולראות.

 

איך זה עובד?

בגוף השריר נמצאים תאים של מערכת התחושה העמוקה הנקראים תאי כישור/תאי סיכה, תפקידם הוא לדווח למוח האם השריר רפוי מדי או מתוח מדי והמוח מגיב בפקודה לסיבי השריר להתכווץ או להתרפות בהתאם למסר. בהתאם למעורר המתח המוח נותן את הפקודות שלו לשרירים.

 

2. מה ההבדל בין שיחה מילולית ושיחה לא מילולית?

תשאול מילולי לא תמיד יספק תשובות ישירות וכנות. תשובות מהמודע אינן יכולות לגלות את המידע שאנו לא יודעים או שוכחים או מכחישים ומדחיקים אל התת-מודע.

95% מהידע בגופנו הוא בלתי מודע. בדיקת שריר מתחברת לבלתי מודע ומספקת פלט ישר מהמוח וממערכת העצבים המרכזית אם "יש מעורר מתח / אין מעורר מתח".

השפה המילולית מעבירה מסר שונה לגמרי משפה לא מילולית. אנחנו יודעים שלשקר בשפת הגוף יותר קשה מאשר בשפה המילולית. הגוף שלנו מספר הרבה יותר ממה שאנו מוכנים להגיד.

אם נסתכל על הגוף נוכל לגלות הרבה יותר מידע כמו איך היציבה ביחס לנושא, מימיקת הפנים, תנועות קטנות של העיניים ביחס לנושא וכדומה. בדיקות שריר הן בדיקות לא מילוליות. בשפה המילולית אנו עלולים להסס אולם בבדיקת שריר ישנן תשובות חד משמעיות של "כן" ו"לא" או "חזק" ו"חלש" דרך התשאול היא חד משמעית.

 

בשפת הגוף / בדיקת שריר אנו עוקפים את מערכת האמונות ומתחברים לזיכרון התאי של הגוף, כל חוויה נצרבת בגוף וניתן להעלות אותה למודע. שיחה מילולית היא עם המודע בעוד שבדיקת שריר זו שיחה עם התת-מודע.

 

3. לאיזה גילאים מתאים טיפול בקינסיולוגיה? 

קינסיולוגיה התפתחותית מתאימה לכל הגילאים 0-99. משום שקינסיולוגיה היא שיטה שמאגדת בתוכה טכניקות רבות השיטה מתאימה לכולם בכל גיל.

אציין מספר תחומים בהם אנו עוסקים המתאים לגילאים השונים: התפתחות תינוקות – תבניות תנועה ורפלקסים ינקותיים מתוך עבודתה של דר' סווטלנה מסגוטובה, תרגילי מוח מתוך הקינסיולוגיה החינוכית שפותחו ע"י גייל ודר' פול דניסון שמתאימים לכל גיל ועוזרים לשפר מיומנויות שונות, מגע בריאות שפותח על דר' ג'ון תיי והוא מתאים במיוחד לחיזוק מערכת החיסון והעלאת אנרגיית החיים בגוף ולכן אנו מיישמים אותו על כל הגילאים – פגים, תינוקות, נשים לפני לידה ולאחריה, חולים לפני ניתוחים ולאחריהם, בזמן מחלות וכדומה. מבט על עיוורון מילים שיותר קשור לקשיי למידה, מבט על עיוורון חיים שעוסק בכל תחומי החיים בכל ההיבטים שציינתי קודם, וישנן עוד טכניקות נוספות. לקינסיולוגיה יש את הכלים/טכניקות לעזור ולשפר את איכות החיים בכל גיל.

 

4. האם קינסיולוגיה עוסקת גם בתזונה?

אנו לא עוסקים בתזונה כמו תזונאי או נטורופת אלא מזהים ומאיתרים את המזון הגורם לרגישות, אלרגיה או אי ירידה במשקל.

כשמגיע מטופל שמדבר על קשיים בלמידה כמו קשב ריכוז, היפראקטיביות, עודף משקל, כולסטרול, קנדידה, סכרת וכדומה, מלבד תהליכים רגשיים ומנטאליים אבצע בדיקת מזונות באמצעות בדיקת שריר כדי לאבחן אילו מזונות מייצרים רגישות ואנטרל אותם. כקינסיולוגית כשמדברים על רגישויות למזונות הכוונה היא לאי-סבילות או לאלרגיה, היכולה להוציא את הגוף מאיזון וליצור בעיה פיזית כמו השמנת יתר, בעיה בריאותית. בלקויי למידה נמליץ להוריד סוכרים ומזון מעובד מהמזון של הילד גם זאת יעשה לאחר בדיקת שריר.

 

5. האם ניתן באמצעות הגוף לבדוק חוסרים של ויטמינים ומינרלים?

כן זה אפשרי, בדיקה של תוספי תזונה, ויטמינים ומינרלים מתבצעת על הגוף בנקודות שנקראות נקודות רפלקס. אם מתגלה חוסר נבדוק התאמה בין חברות התוספים לבין הגוף של האדם.

כיום ישנן חברות רבות בשוק ולא תמיד אנו יודעים מה יש בתוך תוספי התזונה ועד כמה הם טובים למטופל ולכן בדיקת שריר עוזרת לבדוק את ההתאמה לגוף של האדם.
כשיש בעיה של ספיגה, רגישות או עודף ניתן להשתמש בתהליכים מתוך הקינסיולוגיה IPEC כדי לאזן זאת.

מאמרים נוספים בנושא זה:

בריאות
Yael sher

שחרור מאמונות מגבילות

רבים מאיתנו אוחזים בדעות, אמונות, דפוסים והרגלים עליהם חונכנו או שראינו בסביבתנו והטמענו בתוכנו. הסיבות מדוע אנו אוחזים בכל אלו הן שונות מאדם לאדם. חלק

קרא עוד »