פרחי באך

פרחי באך, התגלו ע"י דר' באך רופא והומאופת בריטי בשנות השלושים, לאחר חיפושיו אחר מענה לטיפול בחוליו בחומרים טבעיים. דר' באך מצא כי טיפות הטל שעל צמחים מסויימים מכילות חלק מסגולות הצמח שעוזרים לריפוי של מטופליו.

דר' באך מצא שישנה חשיבות לקשר בין למצבו הנפשי של האדם לבין ההחלמה מבחינה פיזית. הוא יצר 38 תמציות המחולקות לפי מצבים נפשיים וטיפוסים.

 

כיצד מסייעות תמציות פרחי הבאך

תמציות פרחי באך מטהרות ומאזנות את האדם ממצבים רגשיים שליליים המשפיעים על הבריאות, מנקות רגשות שלילים ועוזרות לאדם להתחבר לתכונות שלו ולהביט על מצבים באופן חיובי, להתמודד עם מצבים שונים כגון: פחד, כעס, דכדוך, חרדה, חוסר בטחון, דימוי עצמי, דיכאון, דאגות, מחשבות טורדניות, בקורת וכדומה ולהפוך אותם לרגשות חיוביים כמו: אומץ, אהבה, שמחה, ביטחון. תמצית 39 היא תמצית הבנויה ממספר תמציות והיא תמצית הצלה.

בדרכו הטיפולית השונה דר' באך הבין שמתח ממושך הקשור לרגשות שליליים כמו כעס, פחד, חרדה, מחלישים את המערכת החיסונית ובמצב זה הגוף מתקשה להגן על עצמו מפני זיהומים, וירוסים, וכדומה. כמו כן הוא שם לב שהתייחסות של האדם למצבו מבחינה רגשית משפיעה על חומרת המחלה וכן על משך ההחלמה, ולכן יש לטפל באופן שונה בהתאם לאישיות של האדם למרות שהסימפטומים דומים.

 

המצבים בהם ניתן לטפל בפרחי באך

פחדים וחרדות, קשיי למידה, הפרעת קשב וריכוז, עייפות, ביטחון ודימוי עצמי נמוך, דיכאון, כעס, מתחים ועוד.

בקליניקה תמציות פרחי באך הן כלי תומך בתהליכים שעובר המטופל וניתן לו גם להמשך טיפול בבית.

תמציות פרחי באך נלקחות מתחת ללשון ומותאמות לכל אדם באופן אישי.

 

אם אתם מתמודדים עם קושי כלשהו, אם יש לכם בעיה שמציקה לכם, צרו עימי קשר לייעוץ ללא כל התחייבות בטלפון – 054-4652225

מאמרים נוספים בנושא זה:

בריאות
Yael sher

שחרור מאמונות מגבילות

רבים מאיתנו אוחזים בדעות, אמונות, דפוסים והרגלים עליהם חונכנו או שראינו בסביבתנו והטמענו בתוכנו. הסיבות מדוע אנו אוחזים בכל אלו הן שונות מאדם לאדם. חלק

קרא עוד »