נעים להכיר

אם אתם חווים קושי או בעיה שמציקה לכם, אשמח להכיר אתכם ולסייע לכם להגיע לאיכות חיים טובה יותר, בה תסמיניה של הבעיה במרבית הפעמים נעלמים כליל או פוחתים לרמה שאינם מפריעים.
מאחורי שנים של ניסיון ומטופלים רבים להם הצלחתי לסייע.

 

נעים להכיר
שמי יעל שר ואני מטפלת בשיטה מיוחדת, שאף על פי שאיננה נפוצה בארץ, צוברת עם השנים יותר ויותר פופולאריות עקב יכולתה לגעת בשורשי הבעיה ולפתור אותה באופן שלם.

 

כיצד הכרתי את טכניקת הטיפול בקינסיולוגיה
בוקר אחד, בשנת 2002 עברתי תאונת דרכים קלה, "צליפת שוט". תאונה זו שינתה את חיי למרות שהיא נחשבת לתאונה קלה. עד אז, במשך שנים רבות עסקתי בתחום האמנות החזותית ולמדתי תחומים שונים באמנות כמו: גרפיקה, אדריכלות פנים, נגרות, ופיסול. עבדתי בחברת היי-טק כמעצבת גראפית וביליתי שעות רבות מול המחשב.
לאחר התאונה, העבודה עם מחשב במשך שעות מרובות ובתנאי לחץ ומתח, הפכה להיות בלתי אפשרית עבורי מבחינה פיזית ונפשית. התופעות הפיזיות היו קשות ולא אפשרו לי להתרכז ולתפקד כמו קודם, סבלתי מסחרחורות ותחושות של נימול בראש וברוב חלקי הפנים ועוד. העבודה עם מחשב ביחד עם הלחצים והמתחים שנלוו לעבודתי, רק החמירו את מצבי הפיזי והנפשי.
כהרגלי מזה שנים פניתי לטפל בתופעות התאונה ברפואה משלימה, גם משום שברפואה המערבית לא מצאתי פתרון. חלק מרופאים שפניתי אליהם השיבו את פני ריקם וטענו שאין פתרון לבעיות אלו וצריך להמשיך לחיות עם התופעות וחלקם תמך ברפואה המשלימה.

כמי שהכירה את הרפואה המשלימה במשך שנים רבות ומאמינה שאפשר לשפר את המצב וישנם פתרונות לבעיה פניתי למספר שיטות טיפוליות שעזרו לי מאוד. אולם לא הצלחתי להתגבר על כל הבעיות. עם סיום עבודתי בחברת היי-טק, התחלתי ללמוד IPEC וקינסיולוגיה התפתחותית, שיטות שלא הכרתי בעבר והיו חדשות עבורי.

 

העוצמה שבקינסיולוגיה
כבר במפגשי הלימוד הראשונים בקינסיולוגיה נחשפתי לאיזונים שתרמו ושיפרו בעיות שונות אצל המשתתפים. אולם אחד הדברים שנחרטו בי היה תהליך איזון שקיבלתי מקולגה ללימודים.

לאחר התאונה, היה לי קושי לקרוא יותר מחצי דף ולזכור מה קראתי. לאחר תהליך איזון אחד קראתי שלושה עמודים וזכרתי את הנושא. לאחר איזון נוסף קראתי לתדהמתי ברצף כ- 54 עמודים. אמנם עדיין לא זכרתי הכל אבל יכולת הריכוז שלי השתפרה מאוד.

במשך הזמן המשכתי לעשות תרגילים הקשורים לאימון מערכת מוח-גוף ובכך שיפרתי את הריכוז והזיכרון ותופעות רבות שעדיין נותרו מהתאונה נעלמו. בנוסף גיליתי יכולות רבות שהיו בי שלא באו לידי ביטוי בחיי. כשראיתי את השינוי שחל אצלי הבנתי שזה מה שאני רוצה לעצמי. להיות קשובה לגופי ולנפשי, כלים שיכולים לעזור לי לעשות שינוי בדפוסי החשיבה ולהפיג מתחים ומעל הכל לממש את הפוטנציאל הגלום בי ומתוך הניסיון והחוויה שלי לעזור למי שרוצה לעזור לעצמו. מאז שאני מתרגלת תרגילי מוח ומטפלת בעצמי באמצעות קינסיולוגיה התפתחותית עברתי מהפך שעזר לי לגלות יכולות רבות שלא באו לידי ביטוי בחיי וכן גם מבחינה בריאותית.

בחרתי ללמוד קינסיולוגיה כנושא ראשי, משום שתחום זה מאפשר לאזן בכל הרבדים לעומק באמצעות הגוף. בנוסף אני משלבת טכניקות משיטות אפקטיביות אחרות שמשלימות את הטיפול.