להתחקות אחר הקושי למצוא זוגיות

זוגיות היא משאת נפשם של מרבית הנשים והגברים. ישנו צורך להיות בזוגיות ולא חשוב מאיזה סוג. חלקנו מצליח בגיל צעיר ליצור לעצמו מערכות יחסים תקינות עד למציאת בן הזוג, שאיתו ירצה להקים בית משותף. אולם ישנם כאלו שימשיכו לנוע בתוך העולם הזה של החיפוש וימצאו עצמם נעים בתוך גלגל כשהתחושה שתתלווה לכך אין ממנו יציאה ויתקשו בבחירה מתאימה של בן/ת זוג מתוך מטרה ליצור מערכת זוגית המתאימה להם. מצב כזה שבו אנו נמצאים בתוך גלגל, ללא יכולת לצאת עלול לגרום לתסכול, אי-הבנה מה לא תקין, כעס על עצמי או המין השני, כעס על העולם, נתחיל לשמוע אמונות כמו "אף אחד לא רוצה אותי", "אני לא שווה", "אני לא יודע/ת ליצור קשרים נורמאליים", "אני לעולם לא אמצא בן/ת זוג", "עדיף שאשאר לבד למה אני צריך/ה את זה" ועוד. כשאמונות מגבילות מתגלגלות בראשנו, נתקשה להביט על הנושא מזווית ראייה אחרת ולראות מה אנו מביאים/משדרים בחיפוש אחר בן/ת זוג, נהפוך להיות קורבניים, נטבע ברחמים עצמיים, האשמה, נבחר במערכות יחסים שאינן מובילות למטרה שלנו, יש מי שעלול לסגת ולהתחפר בתוך עצמו ולקחת פסק זמן מהנושא ולחזור לאחר תקופה אולם אם לא עשה תהליך למידה מתוך ניסיונו יש סיכוי גדול שיחזור לאותם הדפוסים.

 

הזוגיות שנמצאת בתוך כל אחד מאיתנו

זוגיות היא תקשורת המתקיימת תחילה בתוכנו ומתפתחת החוצה. הזוגיות הראשונה היא אני עם עצמי, עם התחושות, המחשבות והרגשות שלי תחילה. לכל אלה יש משמעות חשובה בתהליך הקבלה העצמי והוצאתו החוצה במערכות יחסים ובכלל.

 

אם נסתכל על גופנו כמטאפורה, גם הוא בנוי ממספר מאיברים זוגיים האמורים לעבוד באינטגרציה. יש לנו שתי המיספירות, אוזניים, עיניים, ידיים, רגליים ויש גם איברים פנימיים זוגיים כמו כליות, ריאות וכדומה.
ההמיספירות וערוצי הלמידה אוזניים, עיניים, ידיים ורגליים, אמורים לעבוד בשיתוף פעולה של ימין ושמאל, כשאחד מנהיג והשני תומך, כשאין שיתוף פעולה עלולה להיווצר מלחמה בין הצדדים מי ינהיג שתגרום לתקיעות שאינה מאפשרת שיתוף פעולה להשגת היעד, ישנם מצבים שצד אחד "מכבה" את עצמו ואז הצד השני יתקשה לפעול לבד. כשאני מדברת על שמאל וימין של הגוף, אני גם מדברת על מערכת היחסים בין ההמיספירה לאיברים שבצד הנגדי של הגוף שבו נוצרת העברת מידע פנימה והחוצה ותנועה של תעבורת חומרים. במצבים של מעוררי מתח אנחנו נתקשה לפעול בשיתוף פעולה מלא. כך זה גם במערכות יחסים זוגיות כשיש שניים דומיננטיים עלול להיווצר מאבק בין שני אנשים מי ייקח את המושכות כשמישהו מכבה את עצמו למעשה אין עם מי לדבר והצד השני מרגיש לבד.

 

זוגיות נוספת שאנו מוצאים בגוף היא במערכת האנרגטית והיא מערכת המרידיאנים (ערוצי אנרגיה) לפי הרפואה הסינית. ארבע עשרה המרידיאנים הנלמדים במסגרת מגע בריאות, הם שבע זוגות מרדיאנים העוברים משני צידי הגוף, כשרוב הזוגות שייכים לאותו האלמנט מתוך חמשת האלמנטים. המרידיאנים הזוגיים אמורים לעבוד בהרמוניה ומתקשרים להיבטים פיזיים, רגשיים ומנטאליים שפעמים רבות משלימים אחד את השני. לדוגמא: מרידיאן הכליות הוא בן זוגו של מרידיאן שלפוחית השתן כשאלמנט המים הוא המשותף להם. מים בטבע זורמים וכך אמורה להיות האנרגיה בזוגיות הזו, כשנוצרת חסימה אנרגטית אנו חווים התנגדות. כליות מדברו על פחדים ואילו שלפוחית השתן על שליטה, שליטה היא סממן של פחדים שלנו במקום לזרום ולקבל אנו בהתנגדות. כל מערך שבע זוגות המרידיאנים אמור לעבוד בזרימה הרמונית גם כזוגות וגם כמערכת שלמה. כך גם במערכות יחסים כשנוצרת התנגדות או כשישנה שליטה של צד אחד בין אם היא מלווה בפחדים יהיה קושי לנהל אותה באופן הרמוני. כל מאבק המתחולל בתוכנו עלול להשפיע על מערכות היחסים שלנו בין אם זה בזוגיות או בכלל. ככל שנהיה יותר מאוזנים פנימה בתוכנו, נוכל להביא לתוך המערכת הזוגית את המהות האמיתית שלנו מבלי לפחד או לבטל ולהקטין את עצמנו, ניצור תקשורת פתוחה, משתפת ומקבלת וכדומה.

 

מה עצר את רויטל מלפתח זוגיות?

רויטל היא בחורה בשנות השלושים לחייה, כשהגיעה אלי עדיין לא חוותה זוגיות אמיתית, הקשרים שהיו לה היו ארעיים. גם כשהגיעה אלי, הייתה בתוך קשר במשך תקופה שלא הוביל לאף מקום והיא כל כך רצתה להקים משפחה אבל התקשתה להיפרד מהמעט שהיה לה.

 

פחדים רבים הקשורים לנושא הזוגיות ליוו אותה במשך שנים, בנוסף מערכת היחסים של ההורים ובסביבתה יצרה תמונה מעוותת כיצד צריכה להראות זוגיות. היא פיתחה חשיבה שכך אמורה להראות זוגיות ולכן לא רצתה זאת לעצמה. במשך השנים היא נמנעה מליצור זוגיות מהפחד שגם היא תחווה את אותה זוגיות שהייתה בבית, בנוסף מגיל ילדות היא סחבה על גבה טראומה שניהלה אותה מגיל צעיר ולא הצליחה להשתחרר ממנה. רויטל היא בחורה ביישנית וסגורה שלא ידעה עד לאן נצלול בתהליך. כבר בסיומו של המפגש הראשון שבוא עשינו שחרור מתח רגשי ביחס לזוגיות היא אמרה "אני מרגישה שהגעתי למקום הנכון".

 

בתהליך עם רויטל עבדנו על המערכת האנרגטית המרידיאנים במיוחד הטחול שמדבר על דימוי עצמי נמוך, מרידיאן הכליות ששם שחררנו את הפחדים, שלפוחית השתן חיזקנו את הביטחון העצמי ואפשרנו נטרול אמונות מגבילות וזרימה עם מה שיגיע. לא עבר זמן רב ורויטל כבר הייתה בזוגיות, המשכנו לעבוד על נושאים שצפו בתהליך, זיהינו את התכונות שמייצרות מתח והיא למדה לעבוד איתן נכון, ככל שעבר הזמן קילפנו עוד שכבות שהיו שם כמו פחד מאינטימיות, שינוי של שפה המאפשר תקשורת בונה, התבוננות, איתור של עוד חוויות מהילדות שיצרו את המחסומים ונטרלנו אותן ויצרנו חוויות שיש בהן רגשות חיוביים ויצירת מציאות חדשה. בתהליך הזה רויטל למדה להביא למערכת היחסים החדשה שיצרה התנהגות אחרת לחלוטין ואמונות מקדמות, לשנות את כל תפיסת העולם שלה על זוגיות והבנה שמה שראתה מסביב ובמיוחד בבית הוריה לא בהכרח שיהיה אצלה. רויטל כיום בזוגיות ומעבר לכך.

 

זהו את המחסומים שעוצרים אתכם

בטיפול בנושא זוגיות בין אם היא קיימת או במציאת זוגיות בתהליכים, תמיד נזהה את המחסום האנרגטי, הרגשי ,המנטאלי התנהגותי שתוקע את המטופל/ת במערכות יחסים ואינו מאפשר לצאת ממעגל ההרגלים. בין המשפטים שאני שומעת בקליניקה "אני לא שווה" "לא מגיע לי" "אף אחד לא רוצה אותי" "זוגיות זו עבודה קשה" "אני לא יודעת לנהל שיחה" וכדומה. פחדים, תכונות שמעוררות מתח כמו חיפוש פגמים, אידיאלים ופנטזיות שנצפות בפנים מתוך כישורים אישיים וננטרל אותן, נמצא היכן המחסום התיישב במרידיאן, בצ'אקרה, בכימיית המוח בתפקוד בין ימין ושמאל מערכת מוח-גוף, דימוי וביטחון עצמי דרך מרידיאן הטחול ושלפוחית השתן, בכליות בפחדים ובחרדות או כל דבר אחר. נפרום ביחד את התפרים וננפץ את החומות שהמטופל/ת יצר/ה סביבה כתוצאה מטראומות מהעבר כמו "דחייה חברתית" "תקיפה מינית" וכדומה, כדי שאפשר יהיה להשתמש ביכולות ולפתח נוספות. התהליכים מגוונים ומשתנים מאדם לאדם.

 

בתהליכים בנושא זוגיות מלבד קינסיולוגיה חינוכית והתפתחותית, משולבות גישות נוספות כמו IPEC, ביו רזוננס, תטא הילינג, דמיון מודרך וכדומה.

 

אם אתם רוצים זוגיות – זה בהישג ידכם!

כבר מספר שנים שאני מטפלת ברווקות, גרושות ונשואות גם גברים בנושא זוגיות ומובילה אותם דרך תהליכי מודעות ליצור לעצמם מציאות אחרת, לשמחתי יש הצלחה רבה, יש כבר כאלו שנישאו וילדו, יש מאורסות, יש מי במערכת יחסים יציבה, ויש כאלה שכרגע עוברות תהליך ומתקדמות בקצב שלהן למטרה שהציבו.

 

אם אתם חווים קושי במציאת זוגיות צרו עימי קשר כבר עכשיו לשיחת ייעוץ ראשונית ללא כל התחייבות – 054-4652225

מאמרים נוספים בנושא זה:

בריאות
Yael sher

שחרור מאמונות מגבילות

רבים מאיתנו אוחזים בדעות, אמונות, דפוסים והרגלים עליהם חונכנו או שראינו בסביבתנו והטמענו בתוכנו. הסיבות מדוע אנו אוחזים בכל אלו הן שונות מאדם לאדם. חלק

קרא עוד »