להעלים את האלרגיה – אופן הטיפול

אלרגיה היא תגובת יתר של הגוף למזון / חומרים. אלרגיה באה לידי ביטוי ב: פריחה בעור, גירוד, כאבי ראש, נזלת רבה, דלקות אוזניים, דמעות, נפיחות/בצקת, שלשולים, הקאות בחילות, אסטמה. במצבים קיצוניים: ירידה בלחץ הדם, התכווצות דרכי הנשימה הגורם להרגשת חנק, הלם/שוק לעיתים עד כדי מוות.

 

תגובת יתר זו של הגוף לחומרים זרים המכונים אלרגנים מופיעה אצל אחוז מסויים מהאוכלוסייה.

אלרגיה עלולה לשבש את איכות החיים של האדם כמו בהימנעות מאכילת מוצרים ובדיקה האם הם נמצאים במזון, במיוחד אצל ילדים שלא תמיד מודעים מה מכיל המזון ואין מבוגר שישגיח, בחשש ליציאה לטיולים בטבע ונשיאה של תרופות קונבנציונליות, במקרים של אלרגיה עד כדי שוק אנפילקטי ועוד סיטואציות רבות שיוצרות מגבלות.

 

כיצד קינסיולוגיה ו-IPEC מתייחסות לאלרגיה?

קינסיולוגיה התפתחותית ו- IPEC הן שתי שיטות המתייחסות לאלרגיה באופן דומה מבחינה הוליסטית. מלבד היות האלרגיה גנטית, להיווצרות אלרגיה יש קשר להיבטים רגשיים – חוויות שאדם חווה המשפיעות עליו באופן כזה שהגוף יזהה קשר בין החוויה למזון או חומר או כל דבר אחר שהגוף אלרגי אליו שהיה באותו הזמן. לדוגמא: אם נוצרה חוויה שלילית ובאתו הזמן היה ריח או נאכל מזון מסויים האדם עלול להגיב בהמשך באלרגיה לאותו החומר/מזון. המוח מקשר בין אירועים שאנו חווים לבין התגובה הגופנית כך נוצר הזיכרון המקשר של החוויה.

 

כיצד נעשה זיהוי לאלרגיה?

תחילה נברר ביחד באופן מילולי האם ידוע לך מה מקור האלרגיה. אם אינך יודע או שישנו חשד להשפעה נוספת של חומר אחר על התפתחות האלרגיה, נשתמש ברשימות של מזונות, חומרים וכל דבר נוסף שאתה בא איתו במגע ועלול לגרום לאלרגיה כמו: צבעים, צורות, מילים, אנשים וכדומה. ישנן רשימות מקיפות מהסביבה החיצונית וגם הפנימית שלך שעלולות להשפיע ולגרום לאלרגיה ואנו נעבור על רשימות אלו ונזהה את האלרגן.

את הזיהוי נעשה באמצעות בדיקת שריר, שהיא טכניקה לזיהוי וקבלת משוב מהגוף. אם אין בעיה של להניח את האלרגן על הגוף שלך והוא זמין, נשתמש בו כדי לבדוק האם הוא מעורר מתח, אם ישנה בעיה ולא ניתן יהיה להניח על הגוף או להיות בסביבת החומר, נשתמש באמצעים אחרים לכדי לברר מהיכן נובעת האלרגיה.

 

מה קורה במהלך המפגש?

במפגש הראשון נמלא ביחד טופס תשאול פרטים ונברר לעומק את נושא האלרגיה. נזהה ונבדוק מתח באמצעות בדיקת שריר ביחס לאלרגן. נבצע תהליך לנטרול אלרגיות ולאחר התחזקות השריר ביחס לאלרגן, נתחיל בבירור של מעוררי מתח בהיבטים רגשיים ומנטאליים. במפגשים הבאים נמשיך להעמיק בהיבטים הרגשיים הקשורים לאלרגיה עד שנגיע למקור הסיבה ונטרול האלרגיה.

בסיום המפגש נברר מתי תוכל לבוא במגע עם האלרגן (במצבים של שוק אנפלקטי לא יינתן אישור לבוא במגע עם האלרגן יש לעשות זאת באישור רופא בלבד ובמסגרת בית-חולים במחלקות לטיפול באלרגיה) ונשלב פעילות לבית בהתאם לצורך.

כמה זמן כל מפגש וכמה מפגשים צריך?

מפגש ראשון, הוא מפגש ארוך יותר ויכול להגיע לשעתיים עד שעתיים וחצי. יתר המפגשים הם כשעה וחצי לאדם בוגר לילדים כשעה.

התדירות המומלצת לטיפול לאלרגיה, בהתחלה פעם בשבוע ואח"כ ישנם מרווחים בין במפגשים של שבועיים ושלושה שבועות, את הזמנים נקבע באמצעות בדיקת שריר.

מספר המפגשים לטיפול באלרגיה משתנה מאדם לאדם. לפעמים מספר המפגשים יהיו מעטים ולעיתים יש צורך ביותר מפגשים ולא ניתן לעשות הערכה ראשונית.

היכן מתקיים המפגש?

בקליניקה פרטית לרפואה משלימה בקרית השרון בנתניה.

הקליניקה מעוצבת מתוך חשיבה על שמירת הסביבה ומיחזור חומרים. בקליניקה אוירה רגועה ונינוחה. הקליניקה מצויידת בכל האביזרים והחומרים הנדרשים לטיפול ובספרות מקצועית. כמטפלת אני מאפשרת לך את המרחב והקצב האישי שלך ונותנת המון תמיכה ואמפתיה בתוך הקליניקה ומחוצה לה.

למי זה מתאים?

הטיפול באלרגיה בקליניקה מתבצע בכל הגילאים מ-תינוקות, בני נוער, בוגרים, מבוגרים ועד הגיל השלישי.

הטיפול בתינוקות מתבצע דרך מתווך בדרך כלל אחד ההורים שעליו מתבצע התשאול באמצעות בדיקת שריר.

סוגי האלרגיות המטופלות בקליניקה:

אטופיק דרמטיטיס, קדחת השחת, אסתמה
מזונות – חלב-לקטוז, חיטה (גלוטן), ביצים, בוטנים, סויה, פירות, ירקות, פירות-ים, דגים וכדומה
בעלי חיים – כלבים, חתולים, עכבישים, חרקים, עקיצות וכדומה
מוצרי קוסמטיקה, בשמים, ריחות, זיעה וכדומה
מתכות, אבקות כביסה, מרככים, לאטקס, טקסטיל וכדומה
צמחיה – עצי פקאן, זית, אקליפטוס, ברוש, אורן, אבקני פריחה, דשא וכדומה
תרופות – פנצילין וכדומה
צבעים, סמלים, אנשים

 

זה הזמן לעצור את האלרגיה לתמיד ולהפסיק לברוח ממנה

הצטרפו לסיפורי ההצלחה של מטופלים רבים בקליניקה. אם אתם סובלים ואיכות חייכם נפגמת, אם קצתם בבריחה המתמידה ממעוררי האלרגיה אצלכם, בואו לראות שאפשר גם אחרת!

צרו עימי קשר עכשיו לשיחת ייעוץ ללא כל התחייבות בטלפון – 054-4652225

מאמרים נוספים בנושא זה:

בריאות
Yael sher

שחרור מאמונות מגבילות

רבים מאיתנו אוחזים בדעות, אמונות, דפוסים והרגלים עליהם חונכנו או שראינו בסביבתנו והטמענו בתוכנו. הסיבות מדוע אנו אוחזים בכל אלו הן שונות מאדם לאדם. חלק

קרא עוד »