להכניס את הפחד מהצלחה למערכת הזוגית

מיטל היא גרושה בתחילת שנות הארבעים + ילדה. גדלה בבית שבו אבא תמיד ירד עליה ואמר: "את טיפשה לא יצא ממך כלום" ואימא שלא ידעה לתמוך, לחבק, לתת מענה רגשי ומנטאלי לילדיה. מיטל גדלה לתוך מציאות של ילדה דחויה חברתית וללעג גם בבית הספר.

כשבגרה לא האמינה שמגיע לה, שהיא מסוגלת להעניק, לגעת, ליצור תקשורת או כל דבר אחר שיעזור לה ליצור קשר זוגי טוב. כשבחרה להינשא בחרה בבן זוג רחוק מהתרבות הישראלית, אולם דומה בהתנהגותו לאביה שעלב וירד עליה כל הזמן עד שהחליטה שמספיק לה והתגרשה.

 

מיטל הגיעה לטיפול מתוך רצון לבנות תא משפחתי חדש לה ולבתה, חוויות מהעבר שחוותה בבית הוריה, במוסדות החינוך ובנישואים שנכשלו השפיעו עליה בכל פעם שיצאה לדייט כדי להכיר בן זוג, המתחים שהביאה בכל פעם למפגש הראשון יצרו אצלה התנהגות שנתפסה כמי שלא זורמת, הקשו עליה להיות פתוחה ותקשורתית וכמעט בכל מפגש היא נחלה כישלון.

 

למרות המוטיבציה שלה למצוא בן זוג ולחפש דרכים שונות להיכרות וככל שעבר הזמן ולא הייתה הצלחה משמעותית מבחינתה, האנרגיה להמשיך, להתאמץ ולצאת למפגשים פחתה. כשכבר פגשה מישהו שמצא חן בעיניה והתחיל קשר ראשוני, הייתה יוצרת בראשה את הקשיים שעלולים להיות בגלל המרחק, איך יהיה, איך תוכל לבטא את עצמה, לגעת וכדומה.

 

להיטען באנרגיה חיובית

לאחר מספר כישלונות היא "נפלה" למקומות אפלים והתקשתה לקום ולהביא אנרגיה ומוטיבציה להמשיך, טיפלנו במוטיבציה ובמה שהתלווה אליה, מתוך מטרה להעלות אותה בחזרה למסלול ולאפשר לה להתמודד עם הקשיים, לנטרל את המתחים שנוצרו מחוויות העבר ומחוויות ההווה. בכל מפגש העלינו אירועים מחייה, נתנו להם מקום ע"י התחברות מלאה לכל מה שהיה שם כולל רגשות, מחשבות, תחושות, צבעים, צורות, מרקמים וטמפרטורה כדי לחוות לעומק את מה שניהל אותה, לאחר ההתחברות המלאה לחוויה השלילית החלפנו בחוויה חיובית כדי לאפשר הצלחה במסע למציאת בן הזוג המיוחל.

 

במפגש האחרון היא סיפרה שהכירה גבר וכבר הם בתחילתה של מערכת יחסים, הם נפגשו כבר מספר פעמים וטוב לה, אבל באותה הנשימה היא גם הציפה פחדים ומחשבות שצפו, כמו "איך יכול להיות שקורה לי דבר טוב", "איך יכול להיות שבחר בי", "איך מגיע לי", "הוא לא יתחרט", "איפה נגור אם נרצה להתקדם", "מה יגידו המשפחה והילדים שלו" ומעבר לכל זה המשפט החזק ביותר היה "מה יהיה אם זה יצליח", הפחד שמא זה יצליח היה חזק יותר מכל דבר אחר, כמו שאמרה באותה הנשימה "את הכישלון אני כבר מכירה ויודעת להתמודד איתו אבל ההצלחה מפחידה אותי יותר מהכל".

 

תהליך האיזון

בחיפוש אחר חוסר האיזון בגוף מצאנו שמרידיאן מעטפת הלב אינו מאוזן (מרידיאן הוא ערוץ אנרגיה לפי הרפורה הסינית). מעטפת הלב מטרתה להגן על הלב, הלב נקרא "הקיסר" לפי הרפואה הסינית, תפקידה של מעטפת הלב הוא בהרגעת הלב והנפש הגורמת לאיזון האנרגיה של הלב. ההיבטים הרגשיים הקשורים למעטפת הלב הם רבים ומיטל התחברה למילים סליחה, הכחשה, קושי עם גבולות לעצמה ולאחרים, קושי בסינון מה לקחת ללב ומה לא חשוב, התגוננות מפני פגיעות . כששאלתי אותה מה הן אומרות לה היא ציינה הסליחה היא לעצמי שלא הקשבתי ללב שלי בזבזתי זמן והרשיתי לאנשים לפגוע בי. הכחשתי את הטעויות שלי ושיש לי רגשות ויודעת מה טוב עבורי, הדחקתי את הכל פנימה ולא שמתי גבולות לעצמי ולאחרים אפשרתי להם לפגוע בי, להשפיל אותי, לא לכבד אותי מהמקום שגם אני לא קיבלתי את עצמי. נפגעתי עד שכשאני מנסה ליצור זוגיות מחדש, אני פוחדת להיפגע שוב ולא מוכנה להתאהב עד שאדע שזה בטוח מיטל סגרה על הלב שהוא אהבה ללא תנאים ע"י זאת שהשתמשה במעטפת הלב כהגנה מפני פגיעות בה.

 

בתהליך האיזון של מעטפת הלב שילבנו דמיון יצירתי שבו אנו מביטים על האיבר ורואים את המחסום. מיטל הביטה על מעטפת הלב ותוך כדי תיארה את שראתה במעטפת הלב, נוקשות, צבעה אפור עם סדקים, עייפה, דיכאון, חסרת אנרגיה, עצב עלה בה שראתה זאת והגוף הגיב בתחושת בחילה וקפיצה של נקודות על המעטפת. מיטל תיארה את מעטפת הלב שבנויה משכבות רבות שיצרו גוש עבה מאוד. היא הרגישה שהיא רוצה לקלף את השכבות והתחלנו בתהליך הניקוי כשהיא מתארת את שקורה שם בקצב שלה, תחילה הסדקים החלו להיסגר ואור לבן, סגול וכתום חדרו למקום והחלו את תהליך הריפוי השכבות "נזלו" אחת אחת עד שנכנסה תחושה של זרימת אנרגיה של בריאות, המראה היה חלק והטמפרטורה חמימה. הצבע הכתום שייך לצ'אקרת המין המדברת על יצירתיות ויצריות, הצבע הסגול משוייך לצ'אקרת העין השלישית המדברת על חיבור לאינטואיציה.

 

המילים שהתחברו למיטל היו – אהבה, רוך, חוזקה, אני מעניינת, סקסית, טובה, יכולה לאהוב, לקחת סיכונים, להחלים. הגוף הגיב בתחושה שהלב פועם חזק יותר עם אור חזק ומאפשר לעוף ויד נכנסת ללב ומלטפת אותו, את המילים היא צרבה לתוך מעטפת הלב כדי לתפוס את החלל שנוצר.

 

בסיום התהליך מיטל לקחה מחוייבות על עצמה להגיע למפגשים עם בן הזוג כשהיא מניחה לעבר מאחור, לוקחת סיכונים, מאפשרת לעצמה ליהנות מהרגע ומההצלחה שתבוא.

 

אם גם אתם חווים בעיה או קושי במציאת זוגיות צרו עימי קשר ללא כל התחייבות בטלפון – 054-4652225

מאמרים נוספים בנושא זה:

בריאות
Yael sher

שחרור מאמונות מגבילות

רבים מאיתנו אוחזים בדעות, אמונות, דפוסים והרגלים עליהם חונכנו או שראינו בסביבתנו והטמענו בתוכנו. הסיבות מדוע אנו אוחזים בכל אלו הן שונות מאדם לאדם. חלק

קרא עוד »