טיפול בתסמונת קדם ווסתית PMS ובכאבי מחזור

נערות ונשים רבות חוות כאבים חזקים טרום מחזור וביום עד היומיים הראשונים למחזור. בדרך כלל מי שסבלו מכאבי מחזור הן נערות ונשים שעדיין לא ילדו, ישנן נשים שגם אחרי לידות עדיין סובלות מכאבי מחזור.

 

כמי שחוותה את כאבי המחזור ביום הראשון באופן הקשה ביותר, אני מודעת לקושי לתפקד. לא תפקדתי כלל למרות שלקחתי כדור נגד כאבים שלא עזר, במשך יום שלם שכבתי במיטה מתפתלת מכאבים, מקיאה, לא יכולה לאכול או לשתות, עייפה, חיוורת ועוד. עבורי זה היה סיוט מתמשך. בתקופה הזו לא נחשפתי לקיומם של טיפולים ברפואה המשלימה שהייתה עדיין בחיתוליה בארץ וסבלתי מספר שנים מאי-יכולת לתפקד. לשמחתי זה עבר בתחילת שנות העשרים לחיי.

 

כאבי מחזור נוצרים מהתכווצויות של הרחם מול צוואר הרחם והם נגרמים מחומרים המופרשים מרירית הרחם הנקראים פרוסטגלנדינים ישנן עוד סיבות נוספות הקשורות בבעיות פיזיות ומבניות של הגוף.
מלבד הכאבים שרבות מאיתנו חוות ביום או היומיים הראשונים למחזור ישנם סימפטומים נוספים כמו: חולשה, בחילות, הקאות, כאבי ראש, כבדות וכאבים ברגליים, עילפון, חיוורון וכדומה. סימפטומים של קדם מחזור יכולים להיות שינוי במצב רוח, כאבים בשדיים, כאבי בטן, חולשה, כבדות של הגוף וכדומה, סימפטומים אלו יכולים להיות גם בזמן המחזור.

רמת הכאבים והסימפטומים משתנה מאישה לאישה וככל שהתופעות קשות יותר בתקופת טרום המחזור וביום הראשון כך ישנו קושי לתפקד בתקופה הזו וכבר קודם לכן ישנם מתחים המלווים במחשבות על מה שעומד להיות ומשבש עוד יותר את התפקוד שלנו.

 

כבר בתחילת דרכי טיפלתי בתסמונת קדם ווסתית ובכאבי מחזור בנערות שהגיעו אלי לטיפול בקשיי למידה ובירידה במשקל. באחד המפגשים הן סיפרו על כאבי המחזור. לאחר כשני מפגשים שבהם עלו מספר נושאים הקשורים לחיבור לנשיות הכאבים נעלמו.

בשנים האחרונות טיפלתי במספר נשים מעל גיל עשרים שחוו תסמונת קדם ווסתית וגם כאבים חזקים בימים הראשונים של המחזור המלווים בחולשה פיזית, שלשולים, חרדה, תחושה של עילפון, מחשבות איך היום יתנהל על מה ישפיע וכדומה.

הייאוש והשחיקה מהמתחולל מידי חודש משפיע על ההרמוניה והאיזון של המערכת האנרגטית, על המערכת ההורמונאלית בלוטת האצטרובל וההיפופיזה, על מרידיאן הטחול והקיבה שמתייחסים לדאגות ומחשבת וקושי לעכל את המתרחש, מרידיאן הכליות המתייחס לחרדות ולאנרגיית החיים לפי הרפואה הסינית.

ההתעסקות בנושא מיידי שבועיים שלושה והידיעה שזה עוד מעט מתחיל מכניס את הגוף לסטרס, רחמים עצמיים, חיפוש מתמיד אחר בעיות בריאותיות לעיתים עד כדי היפוכונדרייה על כל דבר קטן שקורה בגוף.

הטיפול בתסמונת הקדם ווסתית PMS ובזמן המחזור משלב שינוי תזונתי, איזון המערכת ההורמונאלית, שחרור מתח ופחדים מהנושא, טיפול רגשי הנוגע בכל הנושאים הקשורים לחיבור לנשיות וגם לזוגיות, שינוי התנהגותי, איזון מערכות אנרגטיות הכוונה למעגל המרידיאנים לפי הרפואה הסינית ולחמשת האלמנטים הקשורים להם,. טיפול המשלב את המכלול השלם יוצר שינוי פיזי, התנהגותי ורגשי ומביא לשחרור.

 

לדוגמה:
"מיטל בחורה בגיל 27 סובלת מתסמונת קדם ווסתית וגם ביומיים הראשונים למחזור. חולשה, כאבים, בחילות, הקאות, שילשולים, לפעמים החולשה עד כדי תחושת עילפון. מתקשה לתפקד נוטלת כדורים במהלך היום. מתעסקת במחשבות על מצבה הבריאותי בכל חודש בטרם תגיע תקופת הטרום מחזור. בכל חודש עולים פחדים כיצד תתפקד בעבודה ובמקומות נוספים. הטיפול במיטל תחילה היה בתקופת הטרום מחזור שאז ראינו שינוי בסימפטומים שפחתו מאוד עד שנעלמו כמעט לחלוטין וכבר לא הקשו עליה לתפקד ואח"כ בימים הראשונים של המחזור גם שם חל שינוי בסימפטומים ובהתנהגות."

 

הריפוי בגוף נוצר כתוצאה מהאיזון בשלושה רבדים ברובד המנטאלי שכלל מחשבות, אמונות ודפוסי התנהגות, ברובד הרגשי שכלל פחדים וחרדות ממה שעלול להתחולל והתעסקות יתר בנושא, בתחושות הפיזיות שכללו טיפול לאיזון הורמונלי ולבסוף יצירת מציאות בתודעה שתקופת קדם ווסתי ובזמן המחזור נראית אחרת לחלוטין. כשאנו יוצרים חוויה חדשה המוח מכיר בחוויה החדשה והגוף פועל ממנה.

 

אם גם אתן חוות או סובלות מתסמונת הקדם ווסתי ובזמן המחזור צרו עימי קשר עכשיו לשיחת ייעוץ ללא כל התחייבות בטלפון – 054-4652225

 

מאמרים נוספים בנושא זה:

בריאות
Yael sher

שחרור מאמונות מגבילות

רבים מאיתנו אוחזים בדעות, אמונות, דפוסים והרגלים עליהם חונכנו או שראינו בסביבתנו והטמענו בתוכנו. הסיבות מדוע אנו אוחזים בכל אלו הן שונות מאדם לאדם. חלק

קרא עוד »